Archivo por días: 16/07/2018

XAKE MATE FIBROSI KISTIKOARI

Joan den larunbatean, uztailak 14, XAKE MATE FIBROSI KISTIKOARI 2. TXAPELKETA SOLIDARIOA ospatu da Honarribiako klaeetan, Gipuzkoa plazan alegia. Hondarribia-Marlaxka Xake Elkarteak antolatu du ARNASA Gipuzkoako Fibrosi Kistikoaren Elkartearen alde . 

Bigarren ekitaldi honetan guztira 43 partaide izan dira (28 perstona helduak eta beste 15 gaztetxoak). Guztira 260 € bildu dira ARNASA taldearentzat.

Tapelketatako sei txanda burutu ostean irabazlea ohorezko pstuak hauexek ian dira:

SUB 16 Sailkapena

1 14 TAFALL VILLANUEVA Gorka Marlaxka – Hondarribia 5,5 20,5 14,5 19
2 13 MUÑOZ FERREIRA Ibon Marlaxka – Hondarribia 4,5 22,5 14,5 14,75
3 4 ALONSO ODRIOZOLA Aner Xaputarrak – Azpeitia 4,5 20,5 13 12,75

Helduen Sailkapena

1 1 MORENO ESTEBANEZ Patxi 2139 Marlaxka – Hondarribia 6 22,5 15,5 22,5
2 3 TAFALL VILLANUEVA Ander 1924 Marlaxka – Hondarribia 5 22,5 14 16,5
3 4 ITURRALDE ECHEVERRIA Ivan 1900 Gros Xake Taldea – Donostia 5 21,5 13,5 15,5

+ info

Horrez gain nahi den zenbatekoarekin lagun daiteke, zenbatekoa ARNASA elkartearen kontu honetan sartuta:

KUTXABANK ES05 2095 5064 83 1072728675

Facebook: ARNASA

Gure webguneko 2014/07/02ko postan  Arnasa – Gipuzkoako Fibrosi Kistikoaren Elkarteari eta Fibrosi Kistiko gaixotasunari buruzko informazio osagarria topatuko duzue: hemen

 

 

XXVIII TORNEO DE AJEDREZ RELÁMPAGO “VILLA DE ERRENTERIA”

Este pasado domingo, 15 de julio, se ha celebrado en Errenteria  XXVIII Torneo de Ajedrez Relámpago “Villa de Errenteria”, correspondiente a su vez al XV Memorial Gerado Elcano. El torneo se ha disputado por equipos y han tomado parte estos integrantes de la familia ajedrecista:

  1. Fomento A
  2. Luzaro
  3. Eguzki
  4. Gros
  5. Villabona
  6. Alfil
  7. Emakume Xakelariak
  8. Batalla
  9. Beraun Bera
  10. Marlaxka
  11. Zarautz
  12. Fomento B

Tras finalizar las rondas correspondientes y la liguilla posterior para designar al campeón, el resultado final ha sido el que sigue:

Campeón: Fomento A
2º Puesto: Batalla
3er puesto: Fomento B
4º puesto: Gros
5º puesto: Eguzki

Mejor jugador del torneo: Patxi Moreno

Enhorabuena a los campeones y felicitaciones a organizadores y demás jugadores!!

+ info