Archivos mensuales: octubre 2018

2018ko Batzar Nagusietarako deialdiak

Honen bidez Gipuzkoako Xake Federazioaren Ohiko Batzar Nagusira deitzen zaitugu. 2018ko Azaroaren 18an (Igandea) izango da BERAUN BERA Klubaren egoitzan (Beraun kalean, 27, Errenteria). Lehen deialdia 10:30etan izango da eta 11:00etan bigarrena eta azkenekoa. Ondoko hau da gai zerrenda:

GAI ZERRENDA:

1. Aurreko batzarreko akta irakurri eta onartu, hala badagokio.
2. 2019. urterako jarduketa plana.
3. GXFren 2019ko lehiaketa egutegia onartu.
4. 2019ko aurrekontuak onartu.
5. GXFren lehiaketa ofizialetarako oinarriak onartu (banakakoak eta taldekakoak).
6. Taldekako liga (zozketa).
7. Batzarrari egin zaizkion proposamenak (Gipuzkoako Xake Federazioan idatziz aurkeztuak 2018ko azaroaren 10eko 19:00ak baino lehen).
8. Galderak eta eskakizunak.


Honen bidez Gipuzkoako Xake Federazioaren Ez-ohiko Batzar Nagusira deitzen zaitugu. 2018ko Azaroaren 18an (Igandea) izango da, Beraun Beraren egoitzan (Beraun k/ 27, Errenteria). Lehen deialdia 10:00etan izango da eta 10:30etan bigarrena eta azkenenekoa.
Ondoko hau da gai zerrenda:

GAI ZERRENDA:

1. GXFren lehiaketa ofizialetarako araudiak aldatzea:
– Kirol Diziplina Araudia.
– Taldekako Ligaren Araudia.
– Banakako Txapelketen Araudia.
2. Galderak eta eskakizunak.

Dokumentazioa – Documentación

Campeonatos de Gipuzkoa 2018

MAILA GORENA, LEHENENGOA EDO ELOA 1950 EDO HANDIAGOA DUTEN JOKALARIENTZAT / CATEGORÍA ABSOLUTA Y PRIMERA O CON ELO FIDE SUPERIOR A 1950

· Antolatzailea: GROS XAKE TALDEA
· Noiz: Urriak 20 eta 27, Azaroak 3 , 10, 17 eta 24, Abenduak 1
· Ordua: 16:00
· Joko aretoa: Gros Xake Taldeko egoitza (paseo de Anoeta 20, Karmelo Balda frontoian, Donostia)
· Izena emateko: tfno. (943) 29 12 18 eta xakegros@telefonica.net
· Izena emateko epea: Urriak 18 (osteguna) 21:00 arte

· Organizador: GROS XAKE TALDEA
· Fechas: 20 y 27 de Octubre 3, 10, 17, 24 de Noviembre y 1 de Diciembre
· Hora: 16:00
· Lugar: Paseo de Anoeta 20, 3º. Karmelo Balda (Donostia)
· Inscripciones: tfno. (943) 29 12 18 y xakegros@telefonica.net
· Plazo inscripción: 18 Octubre (jueves) hasta las 21:00.

Oinarriak  /  Bases

ChessResult


BIGARREN MAILA / SEGUNDA CATEGORÍA

· Antolatzailea: GROS XAKE TALDEA
· Noiz: Urriak 20 eta 27, Azaroak 3 , 10, 17 eta 24, Abenduak 1
· Ordua: 16:00
· Joko aretoa: Gros Xake Taldeko egoitza (paseo de Anoeta 20, Karmelo Balda frontoian, Donostia)
· Izena emateko: tfno. (943) 29 12 18 eta xakegros@telefonica.net
· Izena emateko epea: Urriak 18 (osteguna) 21:00 arte

· Organizador: GROS XAKE TALDEA
· Fechas: 20 y 27 de Octubre 3, 10, 17, 24 de Noviembre y 1 de Diciembre
· Hora: 16:00
· Lugar: Paseo de Anoeta 20, 3º. Karmelo Balda (Donostia)
· Inscripciones: tfno. (943) 29 12 18 y xakegros@telefonica.net
· Plazo inscripción: 18 Octubre (jueves) hasta las 21:00.

Oinarriak  /  Bases

ChessResult


HIRUGARREN MAILA / TERCERA CATEGORÍA

 

· Antolatzaileak:  A taldea > GROS XAKE TALDEA
                                     B taldea > BILLABONAKO X.E.
· Noiz: Urriak 20 eta 27, Azaroak 3 , 10, 17 eta 24, Abenduak 1
· Ordua: 16:00
· Joko aretoa:       A taldea > Gros Xake Taldeko egoitza (Anoeta pasalekua 20, Karmelo                                                                     Balda frontoian, Donostia)
                                      B taldea > Kultur Etxea, Mayor kalea 58, Villabona
· Izena emateko: A taldea > tfno (943) 29 12 18 edo xakegros@telefonica.net
                                    B taldea > ernestofuente@hotmail.com o al móvil (677) 32 05 22
· Izena emateko epea: Urriak 18 (osteguna) 21:00 arte

· Organizador: grupo A > GROS XAKE TALDEA
                                grupo B > BILLABONAKO X.E.
· Fechas: 20 y 27 de Octubre 3, 10, 17, 24 de Noviembre y 1 de Diciembre
· Hora: 16:00
· Lugar: grupo A > Paseo de Anoeta 20, Karmelo Balda (Donostia)
                 grupo B > Casa de Cultura. Mayor 58, Villabona
· Inscripciones: grupo A >  tfno. (943) 29 12 18 y xakegros@telefonica.net
                                 grupo B >  ernestofuente@hotmail.com o al móvil (677) 32 05 22
· Plazo inscripción: 18 Octubre (jueves) hasta las 21:00

Oinarriak  /  Bases

Grupo A: ChessResult
Grupo B: ChessResult


KADETE-SUB 16 MAILA / CATEGORIA CADETE-SUB 16

· Antolatzailea: GROS XAKE TALDEA
· Noiz: Urriak 21 eta 28, Azaroak 4, 11, 18 eta 25, Abenduak 2
· Ordua: 10:00
· Joko aretoa: Gros Xake Taldeko egoitza (paseo de Anoeta 20, Karmelo Balda frontoian, Donostia)
· Izena emateko: tfno. (943) 29 12 18 eta xakegros@telefonica.net
· Izena emateko epea: Urriak 18 (osteguna) 21:00 arte
· Oharra: txapelketa hontan jolasteko 2003, 2004, 2005, 2006 edo 2007an jaiotakoa izan behar da eta federazioko litzentzia eduki behar da.

· Organizador: GROS XAKE TALDEA
· Fechas: 21 y 28 de Octubre 4, 11, 18, 25 de Noviembre y 2 de Diciembre
· Hora: 10:00
· Lugar: Paseo de Anoeta 20, 3º. Karmelo Balda (Donostia)
· Inscripciones: tfno. (943) 29 12 18 y xakegros@telefonica.net
· Plazo inscripción: 18 Octubre (jueves) hasta las 21:00
· Nota: El cadete-sub16 sólo lo pueden jugar los federados nacidos en 2003, 2004, 2005, 2006 y 2007. (Ojo! Han de tener la licencia federativa).

Oinarriak  /  Bases

ChessResult

Campeonato de Rápidas por Equipos

Tal y como marca el calendario deportivo del año,  tras el individual de la semana pasada este fin de semana se ha jugado el Campeonato de Rápidas por Equipos. Se ha desarrollado en el Aljibe de Villabona.

La clasificación final ha quedado des este modo tras finalizar de todas las rondas.  Ha resultado brillante campeón con solvencia el equipo de Fomento Cultural de Errenteria. Enhorabuena!

Rk. Equipo 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Puntos
1 Fomento Cultural  * 4 2 4 3 4 4 4 4 32,5
2 Alfil 0  * 2 2 3 3 4 4 4 4 26,0
3 Hondarribia-Marlaxka 2 2  * 2 3 4 4 4 26,0
4 Gros A ½ 2 2  * 3 4 3 4 22,5
5 Billabona A 0 1  * 3 4 4 22,0
6 Zarautz 1 1 1  * 2 3 4 4 20,0
7 Easo 0 0 ½ 1 1 2  * 3 4 4 15,5
8 Billabona B 0 0 0 0 0 1 1  * 2 2 6,0
9 Xaputarrak 0 0 0 1 ½ 0 0 2  * 2 5,5
10 GrosB 0 0 0 0 0 0 0 2 2  * 4,0


Galeria
(Club de Villabona)

ChessResult

Campeonato de Rápidas Individual

Tal y como comentamos la pasada semana, este sábado 29 de septiembre se ha celebrado en Billabona el Campeonato Individual de Rápidas.

En total han participado 61 jugadores de todos los niveles y condiciones. Gracias a todos por vuestra participación.

Al finalizar las 13 rondas de las que constaba el campeonato ha resultado brillante vencedor Jose Luis Guijarro. Zorionak!

rapidas

Para más información: ChessResult