Login

Don’t have an account?

Shopping Cart

Loading

Your cart is empty

Keep Shopping

GIPUZKOAKO BANAKAKO XAKE TXAPELKETAK 2021
By fgajedrez enero 19, 2022

GIPUZKOAKO BANAKAKO XAKE TXAPELKETAK 2021

  • Standard
  • 6 minutes
  • 0 Comments

Gros Xake Taldearen egoitzan Gipuzkoako Bananko Txapelketak izan ziren. Maila Gorenean irabazle sendoa Markel Zuloaga izan zen, Easo klub zenaren kidea. Bigarren eta hirugarren postuan, azken boladan xake munduan gertatzen ari den bezela, bi jokalari oso gazteak sailkatu ziren: Ander Tafall y Cristian Cretu.

Mailaz mail hauxek izan ziren podiumnak:

GORENGO Maila:
1.a Markel Zuloaga Erauskin (Easo)
2.a Ander Tafall Villanueva (Hondarribia-Marlaxka)
3.a Cristian Cretu (Beraun Bera)

Torneos_irudi007Torneos_irudi008Torneos_irudi009

LEHEN Maila:
1.a Joseba Izquierdo Arruferia (Alfil)
2.a Aimar Álvarez Etxarri (Billabona)
3.a Pablo Arrondo Carbonell (ciriondo.com ZKE)
Sailkapen osoa
Torneos_irudi010
BIGARREN Maila:

1.a Iker Mendibil Santamaría (Hernani)
2.a Alexander Larrañaga Juaristi (Gros)
3.a Asier Imaz Aracama (Santikutz)
Sailkapen osoa
Torneos_irudi011

HIRUGARREN Maila:
1.a Tomas Etxeberria García (Tamarindo)
2.a Oier Sarasketa Irastortza (Kbi Zumaiako)
3.a Alfonso González Charola (Tamarindo)
Sailkapen osoa
Torneos_irudi012

 


CAMPEONATOS DE GIPUZKOA INDIVIDUALES 2021

En Gros Xake Taldea, esta vez en sede única, se disputaron los Campeonatos de Gipuzkoa individuales. En categoría Absoluta, ganó con autoridad Markel Zuloaga, del extinto Easo. Segundo y tercero quedaron dos jugadores muy jóvenes, en consonancia con lo que está siendo el ajedrez mundial últimamente: Ander Tafall y Cristian Cretu.
Los pódiums por categorías quedaron así:

Preferente:
1. Markel Zuloaga Erauskin (Easo)
2. Ander Tafall Villanueva (Hondarribia-Marlaxka)
3. Cristian Cretu (Beraun Bera)
Torneos_irudi007 Torneos_irudi008 Torneos_irudi009

Primera:
1. Joseba Izquierdo Arruferia (Alfil)
2. Aimar Álvarez Etxarri (Billabona)
3. Pablo Arrondo Carbonell (ciriondo.com ZKE)
Clasificación completa
Torneos_irudi010

Segunda:
1. Iker Mendibil Santamaría (Hernani)
2. Alexander Larrañaga Juaristi (Gros)
3. Asier Imaz Aracama (Santikutz)
Clasificación completa
Torneos_irudi011

Tercera:
1. Tomás Etxeberria García (Tamarindo)
2. Oier Sarasketa Irastortza (Kbi Zumaiako)
3. Alfonso González Charola (Tamarindo)
Clasificación completa
Torneos_irudi012

Deja tu comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada.