Archivos de la categoría Avisos

GIPUZKOAKO XAKE AZKARRA TXAPELKETA/ / CAMPEONATO DE GIPUZKOA DE AJEDREZ RAPIDO

Aurreko astetan iragarri genuen bezala, atzo, apirilak 6, Gipuzkoako Xake Azkarra Txapelketa jokatu zen Donostiako  Gros taldearen egoitzan.  Guztira 60 jokalarik esku hartu zuten.

Giro aparta bizi izan zen.  Jokalari bakoitzak  7 partida jokatu zituen eta bukaeran Inigo Argandoña suertatu zen garaile. Zorionak! Ohorezko podiuma Jose Luis Guijarro, bigarren,  eta Erik Juez, hirugarren, osatu zuten.

ChessResult

 

IMG-20190407-WA0003

IMG-20190407-WA0004 IMG-20190407-WA0000

Eibar inguruko Eskolarteko Xake Txapelketa

Bi egunetako emaitzak kontuan hartuta Aritz Tornay (Gazteluondo Arrasate) izan da onena nagusien mailan eta Aimar Garcia (La Salle Isasi) benjaminen mailan.

Jokalari guztiei Gipuzkoako Xake Federakuntzak eskainitako dominak eman diete eta bi egunetako jokalari onenei Eibarko Klub Deportiboak garaikurrak eskaini die.

Hona hemen bi egunetako sailkapenen batuketa:

Nagusiak

# Izena Ikastetxea 1. eguna 2. eguna Batuketa
1 Tornay, Aritz Gazteluondo – Arrasate 5 5 10
2 Cearsolo, Beñat Elgoibarko Ikastola 4 4 8
3 Ye, Yu Xuan Aldatze 2,5 3 5,5
4 Etxeberria, Malen Aldatze 3 2,5 5,5
5 Borrella, Egoitz San Andres 2,5 2,5 5
6 Laskurain, Jokin San Andres 2,5 2,5 5
7 Malaga, Telmo San Andres 2,5 2,5 5
8 Agirre, Hodei Elgoibarko Ikastola 3 2 5
9 Osa, Unai Juan Antonio Mogel – Iturburu 1,5 3 4,5
10 Astigarraga, Iker Elgoibarko Ikastola 2,5 1 3,5
11 Saavedra, Jose Manuel San Andres 3 3
12 Del Campo, Lukas San Andres 2 2
12 Aristegi, Beñat Ikasberri – Azpeitia 2 2
13 Gisasola, Manex Juan Antonio Mogel – Iturburu 1 1
14 El Mezouary, Rayan San Andres 0 0

Benjaminak

# Izena Ikastetxea 1. eguna 2. eguna Batuketa
1 Garcia, Aimar La Salle Isasi 5 3 8
2 Varona, Xuban Juan Antonio Mogel – Iturburu 3 4,5 7,5
3 Ye, Ze Hao Aldatze 4 3,5 7,5
4 Gurrutxaga, Aimar Elgoibarko Ikastola 4 3,5 7,5
5 Baglietto, Koldo Juan Antonio Mogel – Iturburu 3 4 7
6 Lopez, Noan Aldatze 3 2,5 5,5
7 Asin, Mikel San Andres 2 3 5
8 Andaloussi, Marwa San Andres 3 2 5
9 Plazaola, Olatz Juan Antonio Mogel – Iturburu 2 2,5 4,5
10 Gallego, Aimar Aldatze 2 2,5 4,5
11 Ordoñez, Ainara Aldatze 3 1 4
12 Gonzalez, Aitor San Andres 2,5 1 3,5
13 Ulibarri, Lier Elgoibarko Ikastola 2,5 2,5
14 Rodriguez, Martin Aldatze 1 1 2
15 Larreina, Jokin Aldatze 1 1 2
16 Urkia, Haizea Mendaroko Ikastola 2 2
17 Iraolagoitia, Enaitz Mendaroko Ikastola 2 2