Archivos de la categoría Campeonatos de Gipuzkoa

SORTEO LIGA KUTXA 2020

SORTEO LIGA KUTXA 2020

Preferente

1. Gros C
2. Anaitasuna Kakute
3. Beraun Bera A
4. Ciriondo.com, ZKE A
5. Idiazabal
6. Fomento
7. Alfil A
8. Baiona
9. Luzaro-Orereta A
10. Ciriondo.com, ZKE B
11. Hondarribia-Marlaxka A
12. Agustín de Leiza

Primera

1. Gros G
2. Gros F
3. Gros D
4. Arrasate-Arlutz B
5. Fortuna A
6. Hernani A
7. Billabona A
8. Ciriondo.com, ZKE C
9. Arrasate-Arlutz C
10. Eibar A
11. Santikutz-Legazpi A
12. Gros E

Segunda, grupo A

1. Hondarribia-Marlaxka B
2. Luzaro-Orereta B
3. Gros H
4. Billabona C
5. Billabona B
6. Gros I
7. Hernani B
8. Hondarribia-Marlaxka C

Segunda, grupo B

1. Alfil B
2. Domusa Azpeitia A
3. Createch Medical
4. Elkano Getaria
5. Ciriondo.com, ZKE D
6. Txaturanga
7. Olan Arkitektura
8. Santikutz-Legazpi B

Tercera, grupo A

1. Emakume Xakelariak
2. Billabona D
3. Ciriondo.com, ZKE E
4. Gros L
5. Fortuna C
6. Fortuna B
7. Gros J
8. Ciriondo.com, ZKE F
9. Billabona E

Tercera, grupo B

1. Bidasoa Xake B
2. Bidasoa Xake C
3. Beraun Bera B
4. Bidasoa Xake A
5. Gros Ñ
6. Gros M
7. Gros N
8. Gros K
9. Hondarribia-Marlaxka D

Tercera, grupo C

1. Alfil C
2. Arrasate-Arlutz D
3. Kbi Zumaiako Xake Kluba
4. Iriondo Taberna
5. Domusa Azpeitia B
6. Goierri
7. Zaleak
8. Eibar B
9. Bergara

Nota: los equipos Createch Medical, Olan Arkitektura e Iriondo Taberna pertenecen al club Zubi Ondo de Elgoibar y tienen respectivamente las letras A, B y C.

PDF

CAMPEONATOS DE GIPUZKOA 2019

He aquí las convocatorias, y fechas de celebración de los diferentes campeonatos de Gipuzkoa:

Descargar archivo CAMPEONATO-ABSOLUTO-Y-DE-PRIMERA-INDIVIDUAL-DE-GIPUZKOA-2019.pdf (PDF, 479KB)

info64


Descargar archivo CAMPEONATO-SEGUNDA-DE-GIPUZKOA-2019.pdf (PDF, 135KB)

ChessResult, Grupo A
info64, Grupo B


Descargar archivo CAMPEONATO-TERCERA-DE-GIPUZKOA-2019.pdf (PDF, 315KB)

ChessResult, Grupo A
info64, Grupo B
ChessResult, Grupo C


Descargar archivo KADETEAK-CTO-GIPUZKOA-2019-URRIA.pdf (PDF, 174KB)

ChessResult

2019 GIPUZKOAKO BANAKAKO AZKARREN TXAPELKETA

En el Campeonato de Gipuzkoa Individual celebrado este pasado sábado la clasificación con los principales jugadores ha resultado así:

Rk. Nombre Elo Pts.
1 Alfaro Garcia Del Cerro Juan L 2134 9,5
2 Muñoz Avila Jose Luis 2153 9
3 Lakuntza Plazaola Asier 2201 8
4 Moreno Estebanez Patxi 2083 7,5
5 Lertxundi Azpiazu Jon 1906 7,5
6 Izagirre Alsua Aritz 1934 6,5
7 Cretu Cesar Cristian 1592 6,5
8 Ros Eskisabel Jose Ramon 2098 6
9 Diez Viera Oscar 1886 6
10 Tafall Villanueva Ander 1882 6

Enhorabuena al campeón y animo a todos los participantes!

ChessResult

Galeria

 

 

Campeonato Femenino 2019

Aurreko larunbatean ekainak 1 emakumezkoen lehiaketa bukatu zuen. Azken bost larunbatetan hantxe ibili dira 17 neska eta emakume lehia bizian. Azkenean horrelaxe geratu da sailkapen nagusia. Dena den, zorionak guztioi zuen partaidetzagatik!!

Campeonato Femenino
  1.  Estibaliz Apellaniz.
  2. Haizea Tornay
  3. Marina Aguado

    ChessResult

Galeria

kartela_emakumeak_xake

ChessResult / Onarriak

 

Noiz: Maiatzaren larunbatetan, 4, 11, 18, 25 eta Ekainaren 1ean.

Ordua: Arratsaldeko 16:00etan hasiko dira partidak, bi egunetan izan ezik. Maiatzaren 11 eta 18an goiz eta arratsaldez jokatuko dira saioak, 10:00etan eta 16:00eta alegia.

Tokia: Donostiako Emakumeen Etxea, Okendo kalea, 9.

Jokatzeko erritmoa: 90 min + 30 segundo jokaldi bakoitzeko.

Saria: Sailkatutako lehenengo hiruentzat.

Txapelketa honek balio du 2019ko Euskadiko emakumeen arteko Xake-Txapelketarako sailkatzeko.

 

Ekainaren 1ean, azken eguna, hau da, azken txanda, Donostiako Emakumeen Etxean arratsaldeko 16:00etan jokalari guztiek jokatu beharko dute.
Beste egunetan, jokalariek aurreratu dezakete txanda, (bi txanda badaude, bakarrik goizekoa aurreratu dezakete) Gipuzkoako Federakuntzaren arauak betetzen badituzte.

Jokalariek onartzen dute antolatzaileek bere datu pertsonalak zabaltzea txapelketaren  publizitatea egiteko (emaitzak, sailkapena, partidak, argazkiak… )

Indarrean dauden Nazioarteko Xake-Federakuntzaren (F.I.D.E.) arauekin jokatuko da txapelketa.

 

GIPUZKOAKO XAKE AZKARRA TXAPELKETA/ / CAMPEONATO DE GIPUZKOA DE AJEDREZ RAPIDO

Aurreko astetan iragarri genuen bezala, atzo, apirilak 6, Gipuzkoako Xake Azkarra Txapelketa jokatu zen Donostiako  Gros taldearen egoitzan.  Guztira 60 jokalarik esku hartu zuten.

Giro aparta bizi izan zen.  Jokalari bakoitzak  7 partida jokatu zituen eta bukaeran Inigo Argandoña suertatu zen garaile. Zorionak! Ohorezko podiuma Jose Luis Guijarro, bigarren,  eta Erik Juez, hirugarren, osatu zuten.

ChessResult

 

IMG-20190407-WA0003

IMG-20190407-WA0004 IMG-20190407-WA0000

LIGA GUIPUZCOANA 2019: ASCENSOS Y DESCENSOS

LIGA GIPUZKOANA 2019: ASCENSOS Y DESCENSOS

Preferente

Asciende a Liga Vasca:
Eguzki Xake Taldea

Descienden a Primera:
Billabona A
Gros D

Primera

Ascienden a Preferente:
Anaitasuna Kakute A
Idiazabal
Baiona

Descienden a Segunda:
Easo B
Añorga-Gros

Segunda

Ascienden a Primera:
Gros E
Gros G
Ciriondo.com, Z.K.E. C

Descienden a Tercera:
Fortuna B
Bergara

Tercera

Ascienden a Segunda:
Olan Arkitektura
Elkano Getaria A
Ciriondo.com, Z.K.E. D