Archivos de la categoría Escolares

Euskadiko Eskolarteko Jokoetarako Sailkatuak

Maiatzaren 30 eta 31an eta ekainaren 6an Donostian, Gros Xake Taldearen egoitzan jokatuko dira Euskadiko Eskolarteko Jokoak, eta bertara sailkatutako talde eta jokalariak hauexek dira:

Infantil Maila Bakarka

  • Ander Tafall Villanueva Toki Alai (Irun)
  • Patxi Moreno Estebanez Toki Alai (Irun)
  • Miguel Aroztegi Tolosa La Salle San José (Beasain)
  • Oier Extebeste Rodrigo Arizmendi Gaztelupe (Arrasate)
  • Jon Casado Yurramendi San Ignacio Ik. (Donostia)
  • Estibaliz Apellaniz Pérez The English School Ik (Donostia)
  • Sara Barandiaran Oliveras Zurriola Ik. (Donostia)

Alebin Maila Bakarka

  • Ivan Iturralde Echeverria Amara Berri H.I. (Donostia)
  • Josu Manterota Ubillos Mariaren Bihotza Ik. (Donostia)
  • Igor Navarro Aristegui San Patricio Ik. (Donostia)
  • Susana Martinez Egurrola Zurriola Ikast. (Donostia)

ORDEZKARIA: Juan Cruz Iturralde Prieto.

Infantil Maila Taldeka

Gros (Donostia)

  • Jon casado Yurramendi
  • Aitor Corral Gutierrez
  • Estibaliz Apellaniz Pérez
  • Sara Barandiaran Oliveras
  • Kilian Martinez Gil

TOKI ALAI (Irun)

  • Patxi Moreno Estebanez
  • Ander Tafall Villanueva
  • Aitor Regatos Garcia
  • Raúl Silva Alonso
  • Hodei Lete Aginaga

ORDEZKARIA: José Luis Apellaniz Ortíz.

Sailkatu diren jokalari eta taldeek beren partehartzea baieztatu beharko dute Federazio honetan lehen bailehen.

Txapelketaren informazio gehiago, Euskal Xake Federakuntzaren webgunean duzue.

Gros Xake Taldea nagusi eskolarteko xake txapelketan

Apirilaren 26an Donostian jokatutako eskolarteko taldekako xake txapelketan Gros Xake Taldeko taldeak izan ziren nagusi alebin eta infantil mailetan, Hemen sailkapenak:

Infantilak

1.- Gros XakeTaldea 16 p
2.- TokiAlai 13,5 p
3.- Arrasate-Arlutz 13,5 p
4.- Urola 5 p

Alebinak

1.- Gros Xake Taldea 27,5 p
2.- Zurriola 16,5 p
3.- Txingudi 16,5 p
4.- San Patricio “B” 16 p
5.- San Patricio “A” 13,5 p
6.- San Benito 12 p
7.- Uzturpe 8 p
8.- Ekintza 0 p

Ivan Iturralde eta Ander Tafall dira Gipuzkoako Eskolarteko Txapeldunak

Apirialren 25ean goizez Donostiako Gros Xake Taldearen egoitzan jokatu dira Gipuzkoako Eskolarteko Xake Txapelketaren finalak alebin eta infantil mailetan.

Alebin mailan Ivan Iturralde izan da txapelduna, Josu Manterola bigarrena eta Pablo Zaporta hirugarrena. Lehenengo neska Ainhoa Artola izan da, Susana Martinez bigarrena eta Miren Garmendia hirugarrena.

Infantil mailan Ander Tafall izan da txapeldun, Patxi Moreno bigarren eta Migel Aroztegi hirugarren. Estibaliz Apellaniz izan da lehenengo neska eta Sara Barandiaran bigarrena.

Emaitzak eta sailkapena helbide hauetan dituzue:

Argazkiak Hondarribi-Marlaxka elkartearenak dira. Eskerrik asko.

Alebin eta infantilen alta

Infantilek eta 2. urteko alebinek (2001, 2002 eta 2003 urteetan jaioek) liga eta beste txapelketak jokatzeko behar duten baimena eskatzeko, fitxategi hauetan adierazitako datuak bete eta Federaziora bidali behar dituzue 2014ko urriaren 10a baino lehenago.

Gogoratu, jokalari horiek eskola kirolean alta emanda egon behar dutela.

Descargar archivo ALTAS-ESCOLARES-INFANTIL-Y-ALEVIN-2.º-AÑO.pdf (PDF, 14KB)

Descargar archivo ALTAS-ESCOLARES-INFANTIL-Y-ALEVIN-2.º-AÑO.xls (XLS, 27KB)