Archivos de la categoría Federación

Gaztedi Kutxa Torneoa

Aurreko asteburu honetan Kutxa Fudazioak, Anaitasuna Kakute taldearekin batera antolatutako Gaztedi Xake Txapelketaren azken saioa burutu zen Azkoitiako Gurea pilotalekuan.

Handiak sailean hau izan zen azken sailkapena:

1 º GROS A
2º HONDARRIBIA-MARLAXKA
3º XAPUTARRAK A
4º SAN PATRICIO A
5º GROS B
6º GROS C
7º ARRASATE A
8º XAPUTARRAK B

Txikiak sailean berriz honako hauek izan ziren sailkatuak:

1º Gros 1
2º Gros 2
3º Zurriola A
4º Zurriola B
5º Zarautz A
6º Zarautz B
7º Axular
8º San Patricio B
9º Billabona
10º Hernani
11º Aranzadi-Bergara
12º San Benito B
13º Anaitasuna-Kakute
14º Arrasate-Arlutz B
15º San Benito A
16º La Salle-Andoain

Informazio gehiago eskuratzeko edota argazkiak ikusteko jo ezazue lotura honetara:

>> Anaitasuna Kakute <<

Descargar archivo Gaztedi_Kutxa.pdf (PDF, 114KB)

Finales de escolares de Gipuzkoa

Emaitzak

Gipuzkoako INFANTILEN banakako Txapelketa

Sailk.    Izena Punt..
1 ITURRALDE Ivan 5
2 ETXABE Andoni 4
3 MARTINEZ Inko 4
4 URANGA Gorka 4
5 MARTINEZ Iker 3
6 FERREIRO Joseba 3
7 MARTINIKORENA Adrian 3
8 GARCIA Oier 3
9 APELLANIZ Miriam 3
10 ETXANIZ Jokin 3
11 LASA Harri 2,5
12 DALY Mario 2,5
13 NAVARRO Igor 2,5
14 ARZAK Asier 2,5
15 APARICIO Nicolas 2
16 LOINAZ Doneka 2
17 LERTXUNDI Julen 2
18 AGUIRRE Aimar 2
19 MARTIN Julen 2
20 BENGOA Galder 2
21 ARTOLA Ainhoa 1
22 ZABALA Mateo 1
23 LAZKANO Luis 1
24 LAZKANO Ibai 0
Gipuzkoako ALEBINEN banakako Txapelketa
S. IZENA Punt.
1 GILLENEA  Unax 5
2 MARTIN Eneko 4
3 ECEIZABARRENA Ander 4
4 CORRAL Asier 4
5 ELETA Oier 4
6 DORRONSORO Unai 3,5
7 ALTZIBAR Iñaki 3
8 VESGA Markel 3
9 GALLEGO Aitor 3
10 ALVAREZ Aimar 3
11 ASTIGARRAGA Erlaitz 3
12 BEORLEGI Aitor 3
13 VILLOSLADA Oier 2,5
14 AJA Lander 2,5
15 LOPEZ Jon 2
16 GORDOA Urtzi 2
17 LOYARTE Ekaitz 2
18 RODRIGUEZ Ekaitz 2
19 GARCIA Sara 2
20 HERRERA Hodei 2
21 YARQUE Asier 2
22 SORALUCE Luken 2
23 BENGOETXEA Manex 2
24 GUERRERO Hodei 1
25 ETXEBESTE Jurgi 1
26 ESTEFANO Oier 1
27 MUTILOA Garazi 1
28 LARRAÑAGA Jokin 0,5
29 GARMENDIA Ekhi 0
30 RODRIGUEZ Lander 0
TALDEKA / POR EQUIPOS
ALEBINAK
SAILKAPENA – CLASIFICACION
1. ZURRIOLA A  17 pts
2. GROS A 15
3. ZURRIOLA B 11,5
4. JESUITAK A 10,5
5. HERNANI 10,5
6. ZURRIOLA C 10
7. MARLAXKA 10
8. ZARAUTZ 9,5
9. UDARREGI A 8
10. UDARREGI B 7
11. SAN BENITO 6
INFANTILAK
SAILKAPENA – CLASIFICACION
1. GROS A  12 pts.
2. GROS B 5
3. GROS C. 3,5
4. KARMENGO AMA 3,5

GALERIA

Xake-joko aktiboaren Gipuzkoako Txapelketa 2017

Campeonato de Guipúzcoa de semi-rápidas 2017

Chess-Results

Imágenes / Irudiak

Juan Luis Alfaro Txapeldun

IMG-20170429-WA0069

Ramón Ros, bigarrena

IMG-20170429-WA0058

Aitor Goñi, hirugarrena

IMG-20170429-WA0059

Carlos Berdote

IMG-20170429-WA0063

Beeaun Bera , lehengo mailako koparekin

IMG-20170429-WA0065

Pablo Arrondok jaso zuen ” C Iriondo ZKE” ren kopa,

Goreneko mailako txapelduna izateagatik

IMG-20170429-WA0068

SAILKAPENA

Sailk. Jokalaria Punt.
1 Alfaro Juan Luis 5,5
2 Ros Jose Ramón 5,5
3 Goñi Garmendia Aitor 5,0
4 Berdote Carlos 4,5
5 Pedrera Javier 4,5
6 Alvarado Mikel 4,5
7 Arrondo Pablo 4,0
8 Riesco Juan Manuel 4,0
9 Dominguez Javier 4,0
10 Artola Igor 4,0
11 Garrido David 3,5
12 Loperena Imanol 3,0
13 Goñi Barneto Aitor 3,0
14 Urdampilleta Urtzi 3,0
15 Uranga Inaki 3,0
16 Artola Ainhoa 3,0
17 Gómez Iban 3,0
18 Uranga Julen 2,0
19 Vicedo Pino 1,0
20 López Jon 0,0

IV TORNEO MEMORIAL JOSE BENITO

Klub Beraun Berak antolatuta. OPEN hau Alebin eta Infantil mailakoentzako da. Antolatzaileek dioetenez Xake Festa bat izango da, oparia eta meriendakin ere bai.

Open Individual Memorial JOSE BENITO, para las categorias  Alevin e Infantil organizado por el Club Beraun Bera. Como dicen los organizadores será  una fiesta de Ajedrez, y con regalos y merendola final.

Descargar archivo IV_OPEN_MEMORIAL_JOSE_BENITO.pdf (PDF, 14KB)

Descargar archivo Cartel-Mmorial-Jose-Benito.pdf (PDF, 119KB)

Aste Santuko Haur Xake Txapelketa

Aurreko asteko Martxoaren 31an, Marlaxka-Hondarribiak antolatuta, Aste Santuko Haur Xake Txapelketa burutu zen Irungo Ventas auzoan. 5 txandetako Suitzar sisteman jokatu zen txapelketa. Nesken txapelketa bat izan genuen ere, partidako jokalari bakoitzak 10 minutu izan zituela. Bertan, 67 jokalari izan genituen: Bidasoaldeko 62 haur (Hondarribia, Irun eta Hendaia), Donostiako 2, Pasaiako 2 eta Zarauzko beste 1 bertan parte hartu zutela. Xake arratsalde animatuaren erdian guztiontzako merienda izan zen eta txapelketa ondoren sari banaketa egon zen.


El pasado 31 de marzo de 2017, viernes, organizado por el club Marlaxka-Hondarribia se celebró, en el barrio de Ventas de Irún, el torneo para chavales de Semana Santa 2017. El torneo se jugó en sistema suizo a 5 rondas, más un torneo de féminas, teniendo cada jugador/a 10 minutos por partida, finish. En el torneo se dieron cita 67 jugadores y jugadoras Bidasotarras (Hondarribia, Irun y Hendaya) así como 2 jugadores de Donostia, otros dos de Pasaia y uno de Zarautz. Y tras una animada tarde de ajedrez con una parada para merendar, hubo una entrega de premios para todos.


2017KO ASTE SANTUKO TXAPELKETA – NESKAK – SAILKAPENA
TORNEO DE SEMANA SANTA 2016 – FÉMINAS – CLASIFICACIÓN

img_2053

Rk. Izena Herria/Eskola Ptk.
1 IBARRA WHITTECAR Siena Hendaia – La Plage 4,5
2 DÍAZ SANCHO Maialen Irun – Txingudi 4
3 ZUAZO SOLÍS Oihane Irun – Eguzkitza 3
4 GARRIDO GOYA Alba Irun – El Pilar 2,5
5 Armán Goya Eva El Pilar 2,5
6 CALDERERO APEZTEGUIA Shaila Irun – El Pilar 2,5
7 GÓMEZ VIZCAYA Irune Irun – Txingudi 1
8 AMIANO FERNÁNDEZ Carlotta Irun – El Pilar 0
2017KO ASTE SANTUKO TXAPELKETA – 1. MAILA – SAILKAPENA
TORNEO DE SEMANA SANTA 2017 – PRIMERA – CLASIFICACIÓN

img_2079

Rk. Izena Herria/Eskola Ptk.
1 ETXABE URÍA Andoni Zarautz- Salbatore Mitxelena 5
2 TAFALL VILLANUEVA Iker Irun – Toki Alai 4
3 ETXANIZ MENDIETA Jokin Hondarribia – Talaia 4
4 HERRERA HERNÁNDEZ Hodei Irun – Elatzeta 4
5 OLLO USABARRENA Mikel Irun – El Pilar 3
6 GUERRERO ESCUDERO Hodei Irun – Toki Alai 3
7 OLLO USABARRENA Jon Irun – El Pilar 3
8 TAFALL VILLANUEVA Gorka Irun – Toki Alai 3
9 GRANADO ZABALA Danel Irun – Txingudi 3
10 ECENARRO Ander Hondarribia – Talaia 2,5
11 CHASCO VAN ACKER Peio Irun – Toki Alai 2
12 SOLANA SUTIL Kerman Irun – Toki Alai 2
13 HERRERA HERNÁNDEZ Aimar Irun – Elatzeta 2
14 ETXEBESTE AMUNARRIZ Pablo Hondarribia – Talaia 2
15 CASEAU Rafael Hendaia – La Plage 2
16 PEREIRA Jon Irun – Eguzkitza 2
17 CALVO SOBRINO Asier Irun – Toki Alai 1,5
18 LÓPEZ-CARRASCO GOÑI David Irun – El Pilar 1
19 CALDERERO APEZTEGUIA Aaron Irun – El Pilar 1
20 PIÉDROLA URANGA Jon Hondarribia – Talaia 0
2017KO ASTE SANTUKO TXAPELKETA – 2. MAILA – SAILKAPENA
TORNEO DE SEMANA SANTA 2017 – SEGUNDA – CLASIFICACIÓN

img_2068

Rk. Izena Herria/Eskola Ptk.
1 ASTUDILLO FERNÁNDEZ Zek Hondarribia – Talaia 5
2 APARICIO ETXANIZ Nicolás Hondarribia – San José 4
3 PRIETO CRIADO Marco Irun – Eguzkitza 4
4 VIDAL MILLA Óscar Irun – Toki Alai 3,5
5 DE JUAN REGATOS Gorka Irun – San Vicente 3
6 CUEVAS CABALLERO Danel Hondarribia – Talaia 3
7 GÓMEZ LATASA Bruno Hondarribia – Ama Guadalupekoa 3
8 ESTÉVEZ SEVILLANO Alvaro Irun – El Pilar 3
9 IBARBURU GOMES Iker Irun – Txingudi 2,5
10 PÉREZ ORTIZ Markel Hendaia – Saint Vicent 2,5
11 AUSIN RUBIO Beñat Hendaia – Saint Vicent 2,5
12 QUIÑONES GONZÁLEZ Ander Hendaia – Saint Vicent 2,5
13 HUARTE Edgar Donostia – English School 2,5
14 SANTA CRUZ Unai Irun – Elatzeta 2
15 GOIKOECHEA Eki Hondarribia – Talaia 2
16 FRANCO GARRALDA Daniel Hendaia – Saint Vicent 1,5
17 CUEVAS CABALLERO Martín Hondarribia – Talaia 1,5
18 CARRIÓN DE LA TORRE Alvaro Hendaia – Saint Vicent 1
19 CONDE ESTEBAN Telmo Irun – Toki Alai 1
20 BEHOBIDE GUERRERO Markel Irun – Eguzkitza 0
2017KO ASTE SANTUKO TXAPELKETA – 3. MAILA – SAILKAPENA
TORNEO DE SEMANA SANTA 2017 – TERCERA – CLASIFICACIÓN

img_2061

Rk. Izena Herria/Eskola Ptk.
1 GONZÁLEZ ALONSO Ibai Donostia – San José Calasanz 5
2 BAZTARRIKA DE LA IGLESIA Telm Irun – Txingudi 4
3 ZABALA ZANGITU Oihan Pasai-Donibane – Pasaia-Lezo L 4
4 MEDINA AZNAREZ Aritz Irun – Txingudi 3,5
5 ARRETXE AMIANO Aimar Irun – Toki Alai 3,5
6 PÉREZ LÓPEZ Saúl Irun – Txingudi 3
7 VELASCO Beñat Irun – Elatzeta 3
8 MUÑOZ FERREIRA Ibon Irun – La Salle 3
9 CASADO ARIN Jon Irun – Txingudi 2,5
10 CASADO ARIN Julen Irun – Txingudi 2
11 SÁNCHEZ FERNÁNDEZ Oskar Irun – Erain 2
12 FRAILE García Ekain Hendaia – Saint Vicent 2
13 MARTÍN RESANO Asier Pasai-Donibane – Pasaia-Lezo L 2
14 HRASKY Jon Irun – El Pilar 2
15 OLASO LÓPEZ Oier Irun – Txingudi 2
16 AUSIN RUBIO Julen Hendaia – Saint Vicent 1,5
17 SÁNCHEZ FERNÁNDEZ Paul Irun – El Pilar 1,5
18 GÓMEZ OIARTZUN Urko Irun – Txingudi 1,5
19 GARRIDO GOYA Julen Irun – El Pilar 1
20 BARROS Eneko Irun – Txingudi 0

img_2080